http://www.hamadanpl.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2a2ce8ae-f24b-4c08-966c-5f3cfef6ef94

                                   http://www.hamadanpl.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=bf178c01-d96f-46c2-b768-917f9d785c10

شهرستان رزن میزبان نشست ویژه کتاب‌خوان با موضوع «زبان و ادبیات فارسی» شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، علی‌اصغر توکلی تبار؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن با بیان اینکه سلسله نشست‌های کتاب‌خوان با هدف به اشتراک‌گذاری منابع اطلاعاتی انجام می‌شود، اظهار کرد: این نشست در سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی علامه دهخدا برگزار و با استقبال خوب مردم و مسئولین از جمله ابراهیم لشگری؛ بخشدار مرکزی، محمد سلطانی؛ بخشدار قروه درجزین، مهدی اسفندیاری؛ شهردار قروه درجزین، علی سیف یار؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، ابوالفضل یدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان رزن،اعضای شورای شهر قروه درجزین و اعضاء انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مواجه شد.
گفتنی است در این نشست، شش نفر به معرفی کتاب‌های خود به شرح زیر پرداختند:
«موسیقی، شعر» / نوشته: محمدرضا شفیعی کدکنی / معرفی کننده: علی یوسفی فاتح(کاشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی و معلم بازنشسته آوزش و پرورش)؛
در این اثر، شفیعی کدکنی به تحلیل موسیقیِ شعر فارسی می‌پردازد و این کتاب شامل تحقیق و تحلیل‌هایی گسترده در باب موسیقی در شعر فارسی است که نویسنده هم به جنبه‌های تاریخی موضوع نظر داشته و هم به بررسی موسیقی کلام در شعر معاصر پرداخته است.
«موسیقی شعر» نسبت به اثر قبلی دکتر شفیعی، یعنی «صور خیال» هم از نظر شیوه نوشتار پخته‌تر به نظر می‌آید و هم از نظر تحلیل‌های نویسنده بسیار قوی‌تر نوشته شده و مانند اثر قبلی بخش زیادی از فضای نوشته را نظریات علمای گذشته اشغال نکرده است.
«مربای شیرین» / نوشته: هوشنگ مرادی کرمانی / معرفی کننده: محمدتقی جعفری(مسئول کانون ادبی فانی)
جلال پسر بچه ای 13 ساله است که روزی قادر نیست در شیشه مربای صبحانه را باز کند و برای این کار از مادر، همسایه، دوستان و.... کمک می‌گیرد اما هیچ کس قادر به باز کردن در شیشه نمی‌شود و جلال به سراغ بقال محل می رود و در آنجا متوجه می‌شوند در شیشه هیچ یک از مرباهای کارخانه شبدر باز نمی‌شود و ....
«مناقب العارفین» / نوشته: شمس الدین احمد افلاکی ارفی / معرفی توسط: ابوالفضل یداللهی(رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهر رزن)
مناقب‌العارفین آیینه‌ای از احوال ملک رومو زندگی مولوی و یاران اوست، نثری ساده و روان دارد و از تعبیرات خاص دیار روم و اصطلاحات دیوانی عصر سلجوقیانسرشار است و به کوشش تحسین یازیجیدر دو جلد در انتشارات انجمن تاریخ ترک در سال‌های ۱۹۵۹ و ۱۹۶۱ در آنکارابه چاپ رسیده است.
«یک عاشقانه آرام» / نوشته: نادر ابراهیمی / نوشته توسط: الهام معصومی (کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی و مسئول فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی)
یک عاشقانه آرام در مورد گیله مردی مبارز و سیاسی است که عاشق عسل، دختر آذری زیبا و سیاسی مسلکی می‌شود، کل کتاب روند و مراحل و برنامه ریزی‌های زندگی مبتنی بر عشق این دوست با زبانی شاعرانه و عاشقانه است که سعی می‌کنند در لحظه لحظه با هم بودن عاشق هم باشند و نگذارند عشقشان به رخوت و عادت کشیده شود، عاشقانی که با زمان مبارزه می کنند .
«قابوسنامه» / نوشته: عنصرالمعالی کیکاوس بن اسکندر / معرفی توسط: اسداله رستمی(کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی و دبیر آموزش و پرورش)
قابوس نامه  یا نصیحت الملوک کتابی است در ۴۴ بخش که در قالب حکایت و گاه با یک چاشنی از شعر توسط کاووس پسر وشمگیر نوشته شده، یکی از انگشت شمار حاکمان دانشمند این دیار، که زمانی بر بخشی از کشور حکم می‌راند، او هفتمین حاکم از سلسله زیاریان بود و کتاب را خطاب به پسرش، گیلانشاه نوشته و برای او فرستاده و در این کتاب پور خویش را از آن چه که طی عمرش اندوخته، آگاه می‌کند.
«فصل پنجم سکوت» اثر محمدرضا بایرامی/ ارائه توسط: فاطمه کاظمی(عضو کودک کتابخانه)
مرتضی، پسر هفده ساله و ملقب به «مرتضی گاری» است که در جنوب شهر در منطقه فقیرنشین به اتفاق پدر و مادرش زندگی می‌کند، پدر و مادر نسبت به تحصیل وی بی تفاوت هستند و مرتضی در کلاس چهارم مشغول به تحصیل است، او بیشتر اوقات خود را به همراه دوستانش به خوشگذرانی، فوتبال، خلاف‌های کوچک و... می‌گذراند، روزی به طور اتفاقی «فرشته»، دختر نوجوان محلّه را می بیند و او را ناخواسته تعقیب می‌کند...


تاریخ : چهارشنبه 19 آبان 1395 | 12:37 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

  • قالب بلاگ اسکای | اس ام اس دون | ریه
  • كد ماوس

    
  • پی دی سی