Image result for ‫12 بهمن‬‎

وقتی بهمن پنجاه و هفت رسید، روزها به شتاب از پی آمدند و فرصتی برای تیرگی باقی نگذاشتند؛ چنان که شب ها فانوس فریادهای «الله اکبر» بر بام سرنوشت این ملت، درخششی دو چندان یافت. هنوز بهمن به نیمه ی خود نرسیده بود که فرشته ی موعود انقلاب در آسان خدایی کشور بال گشود و عطر کلامش جان فرزندان ملت را حیات دوباره ای بخشید. امام آمد و انقلاب به لبخند پیروزی دل سپرد و دهه ی فجر، شکوه جاودانه اش به رخ طاغوتیان کشید. خداوند متعال با دست های روح اللهی خود به یاری ما آمد. خورشید در جشنی بی غروب بربام روشن جهان ایستاده بود و تولد جمهوری گل محمدی را، نظاره می کرد.
هلهله ی پیروزی در گوش خانه ها و خیابان ها پیچید و عطر گلاب و صلوات، جان عاشقان را سرمست کرد و صمیمی ترین فصل زندگی ما در بهمن آغاز شد و در سایه سار خورشیدی ترین مرد قرن با بارگاه تفضل و رحمت الهی راه یافتیم و جشن روشن آزادی را به برکت این عطیه ی الهی، به تماشا ایستادیم.

روح الله مى‌آید؛ بر بام بلند آرزو و به جست‌وجوى شهیدانى كه مسیرش را با خون خویش مطهر كردند.
خانه‌هاى قلبمان، شانه‌هاى مهربان او را مى‌جویند تا در سایه خورشیدى‌اش، طعم خوش آزادى را بچشند.
اگرچه سیه مستان شب، با خنجر ظلم، سپیداران باغ را سر بریده‌اند، دست نوازش باغبانى چون روح خدا، نگاهى سبز را به درختان آرزوهاى‌مان باز مى‌گرداند.
خوش آمدى به وطن؛ پرسوختگان منتظرت، چشم‌انتظار دست نوازش تواند كه از بام بلند دیدار، بر خاطر مجروحشان بكشى، اى روح خدا!

اینك، برخیزید اى شهیدان راه خدا؛ باغبان سبز عاطفه، براى دوباره روییدن دانه سرخ وجودتان، به دیدار آمده است. برخیزید كه ذوالفقار عدالت، در دست فرزند على است! امروز، پرچم سه رنگ وطن، با نام سبز روح الله آغاز مى‌شود و با سپیدى صبح آزادى و سرخى خون عدالت خواهان، در مى‌آمیزد تا بر قلّه‌هاى رفیع شرافت و صداقت سرزمینمان برافراشته شود. مبارك باد طلوع فجر، در گلزار وطن.
آن روز، پرنده آهنین، حامل فرشته‌اى بود كه بر فرودگاه چشمان منتظرانش مى‌نشست و جاده‌ها، شاخه شاخه گل در مسیرش مى‌ریختند تا باغبان بازگشته از
سفر را استقبال كنند. گل‌ها، اشاره‌اى سرخ بود براى رسیدن او به بهشت زهرا؛ آنجا كه جوانان عاشق، قطعه به قطعه عشق خود را با نام و تاریخ شهادت، بر مزار پاكشان امضا كرده بودند.
… و سرانجام، روح خدا بر بلنداى سخن خویش، اشتیاق دیدار را به اوج تماشا رساند. آن روز، زنگ اول مدرسه‌اى بود كه استاد عشق با درس «اللّه‌ اكبر»، تمام مسیر را خلاصه مى‌كرد.

 تاریخ : پنجشنبه 12 بهمن 1396 | 08:38 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

 

      Image result for ‫پیامک به مناسبت 12 بهمن‬‎

 

دهه فجر، خوش آمدی که با مقدمت، عطرآزادی به جای بوی باروت در فضای‏ میهن اسلامی ‏مان  پیچید. قفس‏ها شکسته شد و نفس‏ها از

 زندان  سینه‏ ها رهایی یافت

آغاز دهه فجر ، سالروز دمیده شدن خورشید استقلال و آزادی برتمام ایرانیان سرافراز گرامی باد 

 


برچسب ها: دهه فجر،

تاریخ : پنجشنبه 12 بهمن 1396 | 08:29 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

 

  Image result for ‫متن ادبی تسلیت ایام فاطمیه‬‎                          

حضرت حیدر به نام فاطمه حساس بود

خلقت از روز ازل مدیون عطر یاس بود

ای که بستی راه را در کوچه ها بر فاطمه

گردنت را می شکست آنجا اگر عباس بود

فرار رسیدن ایام شهادت حضرت زهرای مرضیه (س)، بانوی دو عالم،دخت نبی بزرگوار اسلام و همسری با وفای امیر المومنان علی (ع)را برتمام مسلمین جهان بخصوص بر شیعیان وعاشقان اهل بیت عصمت وطهارت تسلیت بادتاریخ : سه شنبه 10 بهمن 1396 | 01:37 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

  

پدیدآورندگان : به‌اهتمام: علی لباف


موضوع : فاطمه‌زهرا(س)، 8؟ قبل از هجرت - 11 ق. - شهادت


ناشر : مركز فرهنگی انتشاراتی منیر

مطالب این جلد به اثبات شهادت حضرت زهرا با ذكر منابع روایی و تاریخی و تراجم متعدد شیعه و اهل سنت است. در ابتدای كتاب گزیده‏ای از شبهات برخی محققان آمده كه در آن شهادت حضرت زهرا را ساخته نویسندگان و مداحان شیعی دانسته‏اند. نویسنده ضمن تعریف شهادت و وفات با بررسی منابع مختلف كه در آنها كلمه وفات به كار رفته نتیجه گرفته كه این كاربرد منافاتی با شهادت حضرت ندارد. بنابراین آزار و اذیت، سوزاندن خانه و مصایبی كه بعد از رحلت پیامبر (ص) از طرف برخی صحابه برای حضرت زهرا (س) به وجود آمد از نظر این كتاب قطعی است و شهادت آن حضرت قابل انكار نیست."

 تاریخ : سه شنبه 10 بهمن 1396 | 01:26 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
                                                            

تاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 | 01:29 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
تاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 | 01:23 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
    عکس نوشته کتاب                      

تاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 | 01:19 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
عکس و تصویر یک یادداشت یک کتاب: پدر پولدار پدر بی پول، رابرت کیوساکی http://goo.gl/WzT1pG

تاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 | 01:19 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات


   

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان از برپایی بیش از 70 نمایشگاه کتاب با محوریت «انقلاب اسلامی» در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی از برنامه‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان طی ایام الله دهه مبارک فجر خبر داد و اظهار کرد: در این ایام فضاسازی با محتوای انقلابی در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان انجام می‌شود و بازنمایی منابع موجود با موضوع انقلاب اسلامی از طریق برگزاری نمایشگاه کتاب در دستور کار است.
وی از برپایی بیش از 70 نمایشگاه کتاب با محوریت انقلاب اسلامی در این ایام در سطح کتابخانه‌ها خبر داد و گفت: بیش از 100 نشست‌ کتاب‌خوان کتابخانه‌ای، مدسه‌ای و ویژه برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به معرفی بیش از 500 کتاب در حضور بیش از 2 هزار نفر با محوریت انقلاب اسلامی طی این ایام، بیان کرد:‌ برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان نویسندگان بومی کودک و نوجوان با محوریت معرفی کتاب‌های انقلابی نیز در برنامه است.
وی به برگزاری جلسات نقد و بررسی کتب مرتبط با موضوع انقلاب اسلامی طی دهه فجر اشاره کرد و افزود: 6 جلسه نقد و بررسی کتاب با محوریت کتاب‌های انقلاب اسلامی را برگزار خواهیم کرد.
دکتر زارعی با بیان اینکه «نقد کشوری کتاب «ارتش کلاه پوستی‌ها» را 17 بهمن ماه برگزار خواهیم کرد»، گفت:‌ این برنامه با حضور نویسنده کتاب و دو منتقد برجسته با محوریت بزرگداشت شهید آیت‌الله مدنی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات کتابخوانی از منابعی با موضوع انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: در بیش از 6 کتابخانه این مراسم را برگزار می‌کنیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان با بیان اینکه «مسابقات متنوع فرهنگی در قالب روزنامه دیواری با موضوع انقلاب، خلاصه‌نویسی، نقاشی و ... برگزار خواهیم کرد»، افزود: جشن انقلاب در کتابخانه‌های عمومی به صورت مستقل و یا با همکاری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به دیدار و تجلیل از خانواده معظم شهدا در سطح استان و شهرستان‌ها، گفت: عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهدا در سطح استان و شهرستان‌ها در برنامه است.
دکتر زارعی با اشاره به دعوت از دعوت از مدارس، مهدهای کودک‌ و عموم مردم به منظور بازدید از کتابخانه‌ها، افزود:‌ اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی همزمان با بازدید دانش‌آموزان مدارس و آشنایی با خدمات کتابخانه‌های عمومی از جمله جمع‌خوانی و معرفی کتاب در این ایام مورد توجه است.
وی با بیان اینکه «برنامه‌ای را در هر شهرستان ویژه بانوان با محوریت بانوان و نقش آنها در پیش برد اهداف انقلاب اسلامی برگزار خواهیم کرد»، گفت: خرید و توزیع کتاب بومی حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سطح کتابخانه‌ها را در برنامه خواهیم داشت.
دکتر زارعی از عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد و افزود: 18 بهمن ماه در تمام کتابخانه‌های عمومی استان به جز کتابخانه مرکزی همدان عضویت رایگان در کتابخانه را خواهیم داشت.


تاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 | 01:14 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
مسئول کتابخانه عمومی آیت الله میرزا طاهر ربانی شاهنجرین از برگزاری 12 برنامه فرهنگی در این کتابخانه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سارا زمانی مقدم؛ مسئول کتابخانه عمومی آیت الله میرزا طاهر ربانی با بیان اینکه «کتاب و کتابخوانی عنصری تأثیرگذار در ارتقای علم و آگاهی جامعه بوده و ترویج فرهنگ مطالعه، زمینه‌ساز توسعه فرهنگی در جامعه است»، گفت: چنانچه جامعه‌ای با فرهنگ اصیل و مطالعه محور داشته باشیم زندگی خوب و شادی خواهیم داشت.
این مسئول افزود: یکی از راهکارهای سوق دادن افراد به کتابخوانی و جذب آنها به کتابخانه‌ها، اجرای برنامه‌های متنوع و متناسب با نیازهای عموم مردم است.
وی با اشاره به اینکه «پرورش نسلی خلاق و کتابخوان متعهد، ضرورتی مهم است» اظهار داشت: برگزاری برنامه‌های فرهنگی متناسب با گروه‌های سنی مختلف در راستای جذب مخاطب به فعالیت‌های فرهنگی و نزدیک شدن به هدف اصلی کتابخانه که تشویق اقشار مختلف به کتابخوانی می‌باشد، نزدیک است.
زمانی مقدم، در ادامه افزود: برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای ویژه کودکان، جمع‌خوانی و تند‌خوانی چندین کتاب، معرفی کتاب آمادگی در برابر زلزله و آموزش عملی آن، معرفی سه کتاب با موضوع تغذیه کودکان، کارگاه آموزشی تغذیه کودکان ویژه مادران، کارگاه آموزشی روانشناسی با موضوع همسرداری و فرزند پروری، آموزش رایانه ویژه کودکان، کلاس حفظ قرآن ویژه کودکان و بزرگسالان، ترجمه کتاب به گویش ترکی ویژه کودکان، حفظ ضرب المثل‌ها به فارسی و ترکی ویژه کودکان، آموزش احکام و معرفی کتاب چطوری نماز بخوانم؟ و نماز کلید بهشت ویژه کودکان از جمله برنامه‌های اجرا شده در دی ماه سال جاری در کتابخانه شاهنجرین بودند.

کارگاه آموزشی  تغذیه کودکان  ویژه مادران

               

ترجمه کتاب به گویش ترکی ویژه کودکان

            

 کلاس حفظ قرآن                                  

          

نشست کتابخوان

    
  
 جمع خوانی و تند خوانی
 


کارگاه آموزش روانشناسی با موضوع همسر داری و فرزند پروری


 

معرفی کتاب با موضوع تغذیهبرچسب ها: برنامه فرهنگی،

تاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 | 12:53 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

Image result for ‫تبریک میلاد حضرت زینب‬‎                                             

روز میلاد بانوی بزرگ اسلام، پرستار تمام نیکی ها
پرستار ارزش های مقدس عاشورا،  حضرت زینب کبری علیها السلام
بر همه پرستاران و پیروانش مبارک باد . . .

 تاریخ : سه شنبه 3 بهمن 1396 | 10:32 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

حضرت زینب، یکی از شخصیت‌های محوری و مهم در انتقال نهضت عاشوراست. این بانوی بزرگوار پس از شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین پرچمدار این نهضت انسان‌ساز بود؛ ازاین‌رو این بانوی نمونه الگوی کاملی؛ نه فقط برای زنان، که برای همه بشریت است.

شناخت ابعاد مهم شخصیتی ایشان نیاز به مطالعه و پژوهش بسیار دارد؛ مطالعاتی که برخاسته از منابع موثق مستند و درعین حال دقیق و به زبان امروزی باشد؛ به‌طوری‌که نسل جدید بتواند به خوبی با این منابع ارتباط برقرار کند. یکی از منابعی که می‌تواند نیاز مخاطبان و علاقمندان را برطرف کند، کتاب است

در ذیل به چند نمونه از کتاب‌های خوب و مفید در این زمینه اشاره می‌شود:

آفتاب در حجاب
«آفتاب در حجاب» کتابی است که سید مهدی شجاعی، نویسنده چیره‌دست کشورمان در مورد حضرت زینب (س) نوشته است. سید مهدی شجاعی در این کتاب با نثر روان و زیبایش واقعه کربلا و عاشورا را از زبان آن حضرت روایت می‌کند.

او در این نوشتار، چیره‌گی‌اش بر لحظه‌پردازی داستانی را با چاشنی وقایع تاریخی مستند در آمیخته تا حاصل آن، واگویه‌ای زیبا، روان و واقعی از رنج‌های حضرت امام حسین و حضرت زینب باشد.

نویسنده با مخاطب قرار دادن آن بانوی صبر و حیا، همچون روایت‌گری كه گویا در آن لحظات سخت، همواره با او همراه بوده است، به بازگویی خاطرات برایش پرداخته، و گویی‌كه رنج‌های نهان و آشکار در دل ایشان را در آن لحظه‌های پرسوز، به زبان قلم آورده است.

این كتاب در 18 فصل یا به تعبیر نویسنده، در 18 پرتو نوشته شده و انتشارات نیستان آن را منتشر کرده است. «آفتاب در حجاب» از زمان انتشار تاکنون، بیش از 10 بار تجدید چاپ شده است.

زینب عقیله بنی‌هاشم علیهاالسلام
این کتاب به شرح زندگی حضرت زینب سلام‌الله علیها از ولادت تا زمان رحلت می‌پردازد و توسط ‌هاشم رسولی‌محلاتی به نگارش درآمده است.

مقدمه کتاب با ولادت آن حضرت آغاز می‌شود و بخش‌های بعدی آن به دوران کودکی حضرت می‌پردازد و سپس ازدواج ایشان با عبدالله بن جعفر و شمه‌ای از فضائل زینب سلام‌الله علیها را مطرح می‌کند.

نویسنده در ادامه به سفر تاریخی آن حضرت به کربلا همراه با حضرت اباعبدالله و ماجرای شب و روز عاشورا اشاره دارد و سپس روز یازدهم محرم‌الحرام و حرکت کاروان اسرا به کوفه و وقایع آن و خطبه آتشین حضرت زینب در نزد ابن‌مرجانه را روایت می‌کند.

بخش دیگر کتاب به ورود کاروان اسرا به شام و بی‌احترامی‌ یزید به آنها و خواندن اشعار کفرآمیز آن ملعون می‌پردازد و خطبه آتشین و سوزنده آن حضرت را می‌آورد. نویسنده در بخش‌های پایانی کتاب از بازگشت کاروان اسرا و قافله‌سالارشان، حضرت زینب به مدینه‌النبی سخن می‌گوید.
این کتاب توسط نشر مشعر منتشر شده است.

الخصائص‌الزینبیه؛ ویژگی‌های حضرت زینب علیهاالسلام
کتاب حاضر توسط علامه سید نورالدین حائری‌جزایری نوشته شده است. در این كتاب ولادت، القاب، عصمت، شمایل و دلایل، جهاد، امتحان و معرفت حضرت زینب، مراتب خوف و رضا و تسلیم او، مصایب و بلیات، صبر و مواسات و غیرت ایشان، نیابت خاصه و خدمات آن بانوی بزرگوار در كربلا، شباهت عقیله بنی‌هاشم با برخی از انبیاء و امامان و خطبه‌های آن حضرت مطرح و بحث شده است.

کتاب حاضر یکی از کتاب‌های مهم در زمینه زندگانی حضرت زینب سلام‌الله علیهاست. نویسنده این کتاب از علمای بزرگوار شهر مقدس نجف است که از محضر بزرگانی چون سید ابوالحسن اصفهانی، سید محمد فیروزآبادی، سید محمدعلی حایری‌شهرستانی و آقا ضیاءالدین عراقی استفاده کرده است.

نویسنده کتاب دلیل نگارش این کتاب را مشاهده مطالب نادرست و غلط در کتاب‌های مقتل عنوان کرده است. کتاب برای اولین‌بار سال 1341 به زبان عربی به نگارش درآمد و بلافاصله به منزله اثری خدشه‌ناپذیر و قابل اعتماد به زبان‌های رایج دنیا ترجمه شد.

زیباترین شكیب (زندگانی حضرت زینب سلام‌الله علیها)
کتاب «زیباترین شکیب»، نیز یکی دیگر از کتاب‌هایی است که در وصف حضرت زینب به نگارش درآمده است. این کتاب توسط اکبر اسدی و مهدی رضایی نوشته شده و با مقدمه آیت‌الله جعفر سبحانی آغاز می‌شود. کتاب در سال 1378 توسط بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی، مرکز تحقیقات اسلامی‌ جانبازان منتشر شده است.

منابعی که قدیمی‌اند
باتوجه به اینکه حضرت زینب یکی از زنان بزرگ تاریخ شیعه است و نمونه یک الگوی کامل برای زنان مسلمان به شمار می‌رود، نیاز است به نسل‌های جدید معرفی شود. براین اساس لازم است محققین و پژوهشگران با استفاده از منابع معتبر به زبان امروزی زندگی و فضایل آن بزرگوار را برای نسل‌های جدید معرفی کنند.


برچسب ها: معرفی کتاب" حضرت زینب (س)،

تاریخ : سه شنبه 3 بهمن 1396 | 10:22 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

              کتاب  حضرت زینب (س) صبورتر از ایوب (ع) خرید اینترنتی کتاب

 

نویسنده: سیدشمس‌الدین اطهاری ,  مهدی تقوی‌ملائی

 

 

کتاب حاضر به سرگذشت حضرت زینب سلام‌الله علیها و صبر و بردباری او در مصیبت‌ها پرداخته شده است. در این کتاب می‌خوانیم: «صبر حضرت زینب یک شورش بر اساس حیات معقول است که همواره در بحرانی‌ترین شرایط، بهترین جهت را برای تاریخ و زمانه ساخته‌ و پرداخته کرده و سختی بار رسالت او را آزرده، سفر پرخطر و سهمگین شام را پشت سر گذارده، مجالس میگساری و سرمستی را نظاره کرده و تمام این‌ها هرکدام بر جام بلایش افزوده وقتی در شام مستقر می‌شود، در آن خرابه مشغول عبادت می‌شود. صبر حضرت زینب هدفمند بود».

 

 

 

 

 

 

 

 

 تاریخ : سه شنبه 3 بهمن 1396 | 10:11 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

میگویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی میکرد که از درد چشم خواب بچشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزریق کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود.وی پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده می بیند وی به راهب مراجعه میکند و راهب نیز پس از معاینه وی به او پیشنهاد کرد که مدتی به هیچ رنگی بجز رنگ سبز نگاه نکند. پس از بازگشت از نزد راهب، او به تمام مستخدمین خود دستور میدهد با خرید بشکه های رنگ سبز تمام خانه را با سبز رنگ آمیزی کند.همینطور تمام اسباب و اثاثیه خانه را با همین رنگ عوض میکند. پس از مدتی رنگ ماشین، ست لباس اعضای خانواده و مستخدمین و هر آنچه به چشم می آید را به رنگ سبز و ترکیبات آن تغییر میدهد و البته چشم دردش هم تسکین می یابد.مدتی بعد مرد میلیونر برای تشکر از راهب وی را به منزلش دعوت می نماید. راهب نیز که با لباس نارنجی رنگ به منزل او وارد میشود متوجه میشود که باید لباسش را عوض کرده و خرقه ای به رنگ سبز به تن کند. او نیز چنین کرده و وقتی به محضر بیمارش میرسد از او می پرسد آیا چشم دردش تسکین یافته؟  مرد ثروتمند نیز تشکر کرده و میگوید :" بله . اما این گرانترین مداوایی بود که تاکنون داشته". مرد راهب با تعجب به بیمارش میگوید بالعکس این ارزانترین نسخه ای بوده که تاکنون تجویز کرده ام

*برای مداوای چشم دردتان، تنها کافی بود عینکی با شیشه سبز خریداری کنید و هیچ نیازی به این همه مخارج نبود.

برای این کار نمیتوانی تمام دنیا را تغییر دهی، بلکه با تغییر دیدگاه و یا نگرشت میتوانی دنیا را به کام خود درآوری.*

نکته:

*تغییر دنیا کار احمقانه ای است اما تغییر دیدگاه و یا نگرش ما ارزانترین و موثرترین روش میباشد.*تاریخ : سه شنبه 3 بهمن 1396 | 10:05 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

                    داستان کوتاه, داستان خانوادگی, داستانهای زیبا

قدرت اندیشه

* پیرمردی تنها در یکی از روستاهای آمریکا زندگی می کرد . او می خواست مزرعه سیب زمینی اش را شخم بزند اما این کار خیلی سختی بود. تنها پسرش بود که می توانست به او کمک کند که او هم در زندان بود .

پیرمرد نامه ای برای پسرش نوشت و وضعیت را برای او توضیح داد :

"پسرعزیزم من حال خوشی ندارم چون امسال نخواهم توانست سیب زمینی بکارم . من نمی خواهم این مزرعه را از دست بدهم،  چون مادرت همیشه زمان کاشت محصول را دوست داشت.   من برای کار مزرعه خیلی پیر شده ام. اگر تو اینجا بودی تمام مشکلات من حل می شد . من می دانم که اگر تو اینجا بودی مزرعه را برای من شخم می زدی.

                                                                                                              دوستدار تو پدر".

*طولی نکشید که پیرمرد این تلگراف را دریافت کرد: "پدر، به خاطر خدا مزرعه را شخم نزن، من آنجا اسلحه پنهان کرده ام".*

*ساعت 4 صبح فردا  مأمور اف.بی.آی و افسران پلیس محلی در مزرعه پدر حاضر شدند و تمام مزرعه را شخم زدند بدون اینکه اسلحه ای پیدا کنند . پیرمرد بهت زده نامه دیگری به پسرش نوشت و به او گفت که چه اتفاقی افتاده و می خواهد چه کند؟*

*پسرش پاسخ داد : "پدر! برو و سیب زمینی هایت را بکار، این بهترین کاری بود که می توانستم از زندان برایت انجام بدهم".*

نکته:

*در دنیا هیچ بن بستی نیست. یا راهی‌ خواهیم یافت و یا راهی‌ خواهیم ساخت.*تاریخ : سه شنبه 3 بهمن 1396 | 10:00 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

  • قالب بلاگ اسکای | اس ام اس دون | ریه
  • كد ماوس

    
  • پی دی سی
  • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو