24 آبان ماه برابر با ۱۷ ربیع الاول، سالروز ولادت حضرت محمد (ص) بر کتابداران عزیز و گرانقدر مبارک باد.

 بدون تردید مصادف شدن روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با میلاد سراسر نور پیامبر اکرم اسلام(ص) با روز کتاب اتفاقی نیست و پیامی بزرگ برای انسان‌ها را به دنبال دارد. امروز کتابداران و کتاب دوستان مفتخرند که  روز بزرگداشت آنان با تولد حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی(ص) همزمان شده است؛ پیامبری که معجزه‌اش کتاب کلام ‌الله بود و کلامش در قلب‌های مردم رخنه‌کرد، به طوری که بیش از 1400 سال است مردم عاشق او هستند و همچنان بر جمع دوستدارانش افزوده می‌شود.

وقتی خداوند برای سخن گفتن با بندگانش کتاب را انتخاب می‌کند و آن را بزرگترین معجزه پیامبرش قرار می‌دهد، وظیفه ما را در قبال کتاب و اهمیت آن به روشنی مشخص می‌کند و نقش خادمان کتاب را بیش از پیش برجسته می‌سازد. امروز معتقدیم که کتابداری شغلی مقدس است که انسان سازی را هدف خود قرار داده و باید به تکامل اندیشه اشرف مخلقات یاری رساند. باری تعالی در قرآن بارها انسان را به تأمل و اندیشیدن فرا می‌خواند، «ولی» او بر روی زمین تفکر را بالاترین عبادت می‌داند، تا همگان به فکر کردن و اندیشیدن بپردازند. بنابراین می‌توانیم این سئوال را مطرح کنیم که چه عنصری بالاتر از کتاب می‌تواند ملزومات این اتفاق را فراهم کند؟ همه این ادله برای ما کافی است تا به نقش مهم کتاب در سعادت دنیایی و اخروی پی‌ببریم و به خادمان آن ارج بنهیم. بنابراین جا دارد فرا رسیدن 17 ربیع الاول میلاد با سعادت حضرت محمد(ص) و همزمانی آن با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به همه دوستداران آن حضرت و کتابداران برجسته و عزیز استان همدان و ایران تبریک بگویم و برای همگان از درگاه خداوند منان آرزوی موفقیت، بهروزی و طول عمر نمایم.

                           دکتر عاطفه زارعی- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدانتاریخ : شنبه 25 آبان 1398 | 01:55 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
 
  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی، نخستین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین پس از تاسیس این شهرستان، با حضور مسئولان کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.

در این جلسه محمد بیات، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در طول هفته کتاب میزبان بیش از 50 برنامه فرهنگی خواهند بود.

وی با بیان اینکه رشد کیفی و کمی فعالیت‌های  هفته کتاب باید مدنظر مسئولان کتابخانه‌ها قرار بگیرد، افزود: برنامه‌های  فرهنگی متنوعی شامل تشکیل بزرگ‌ترین میز مطالعه با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان و حوزه علمیه خواهران، عصری با شعر با همکاری کانون ادبی فانی، برپایی نمایشگاه کتاب با دو موضوع: حال خوش خواندن و پدافند غیر عامل از منابع موجود درکتابخانه، جلسات نقد و بررسی کتاب، نشست های کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای، حضور کتابداران در مدارس و زنگ کتاب و کتابخوانی، برنامه های جنبی بخش کودک، عضوگیری رایگان و ... برای این هفته در نظر گرفته شده است.
تاریخ : شنبه 25 آبان 1398 | 01:52 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
     Image result for ‫عکس نوشته حدیث از امام عسگری‬‎
برچسب ها: شهادت امام حسن عسگری(ع)،

تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398 | 10:40 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
                      Image result for ‫عکس نوشته حدیث از امام عسگری‬‎       

تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398 | 10:37 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
                                    

                     Image result for ‫عکس نوشته حدیث از امام عسگری‬‎تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398 | 10:32 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
              معرفی 11 کتاب درباره امام حسن عسکری (علیه السلام)

وقتی خورشید عالم تاب غروب میکند ، عالمی با او در غروب می نشیند . پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم پس از بیست و سه سال نورافشانی و در واپسین لحظات عمر خویش فرمود از میان شما رخت میبندم در حالی که کتاب خدا و مفسران این کتاب که اهل بیتم باشند را در میانتان باقی میگذارم و آگاه باشید این دو از هم جدایی ناپذیرند تا زمانی كه در قیامت به من ملحق شوند .

آاری اهل بیت پیامبر از سمت خدا به عنوان الگویی مناسب معرفی شده بودند، پیشوایانی که سبک زندگی آنان در ادامه ی سنتهای پیامبر بوده و مانند ایشان وظیفه ی هدایتگری را بر دوش میکشند .

راهیابی به مسیر صحیح زندگی الهی نیازمند مطالعه هر چه بیشتر سبک سلوک آن انوار درخشان است . بسته حاضر برآن بوده تا با معرفی 11 کتاب به بیان و توضیح هر چه بیشتر زندگانی و سیره رفتاری حضرات معصومین پرداخته و دریچه ی جدیدی را برای شناخت بیش از پیش ان حضرات بر مخاطبین بگشاید.


1- پرسش های مردم و پاسخ های امام حسن عسگری(ع)

احمد قاضی زاهدی

عصر ظهور

به طور قطع بهره مندی از اشخاصی که از جانب خدای متعال انتخاب شده اند و برای هدایت مردم از جان و مال خود گذشتند تا انسان را به سوی هدف نهایی و قرب الهی برسانند، بسیار راه گشا خواهد بود. و این اشخاص به اعتقاد شیعیان کسانی نیستند جز اهل بیت رسول خدا (ص).

کتاب پیشرو تحت عنوان پرسش های مردم و پاسخ های امام حسن عسکری (ع) تألیف آقای احمد قاضی زاهدی می باشد. در این کتاب نویسنده ی محترم سعی کرده است تا آراء اعتقادی، کلامی، اخلاقی، فقهی و ... امام موسی حسن عسکری (ع) را در قالب پرسش و پاسخ به مخاطبین ارائه دهد.

در واقع پرسش هایی که در عصر امام حسن عسکری (ع) از ایشان در موضوعات مختلف شده بود را مولف با دسته بندی و تعیین عنوان برای خوانندگان آماده کرده است.


2- پیشوایان هدایت (خورشید سامرا، امام حسن عسکری)

سید منذر حکیم

مجمع جهانی اهل بیت

بررسی سیره ی معصومین (علیهم السلام) به جهت یادگیری رفتاری مومنین نسبت به شرایط مختلف زندگی، بسیار مهم و ضروری به نظر می رسد. یکی از امامان شیعه که در شرایط سخت سیاسی و اجتماعی به سر می برد، وجود نازنین امام حسن عسکری (ع) بود که مطالعه­ی زندگی ایشان برای فهم شرایط و عامل بودن به فرامین اسلامی بسیار راه گشا خواهد بود.

کتاب خورشید سامرا تألیف سیدمنذر حکیم، به جهت بررسی شخصیت، سیره ی فردی، اجتماعی و سیاسی امام حسن عسکری (ع) تألیف شده است. مولف در این اثر سعی کرده است تا با استفاده از منابع تاریخی متقن به بررسی زندگانی حضرت از جهات مختلف بپردازد.

در بخشی از کتاب به ولادت و سجایای اخلاقی حضرت پرداخته شده است و شرایط سخت سیاسی حیات زندگی ایشان به تصویر کشیده شده است. یکی از بحث های مهمی که مولف در کتاب به آن رسیدگی کرده است، موضوع ولادت امام عصر (عج) می باشد که نویسنده آن را مورد بررسی قرار داده است.

                                 Image result for ‫ادامه مطلب متحرک‬‎ادامه مطلب برچسب ها: امام حسن عسگری(ع)" کتاب،

تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398 | 10:22 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در شورای اداری مطرح کرد؛ روز کتابدار کمتر از روز معلم نیست مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: با توجه به اهمیت کتابخانه‌های عمومی و کتابداران در توسعه فرهنگی و همه جانبه جوامع باید روز کتابدار را به خوبی مطرح و برای اقشار مختلف تبیین کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با حضور مدیرکل، معاونان مدیرکل، روسای شهرستان‌ها و کارشناسان ستادی با محوریت برنامه‌های ویژه هفته کتاب روز دوشنبه 13 آبان ماه برگزار شد.

در این نشست روسای ادارات به اعلام برنامه‌های ویژه هفته کتاب در هر یک از شهرستان‌ها پرداختند و یاد و خاطر همه دانش آموزان شهید که در ادوار مختلف تاریخ جان خود را در راه دین و کشور اهدا کردند، گرامی داشته شد.

دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این جلسه با گرامی داشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و  تأکید بر اینکه همه اقدامات فرهنگی کتابخانه‌های عمومی باید در راستای حفظ هویت ایرانی اسلامی باشد اظهار کرد: امروز در زمینه جنگ نرم ما وظیفه داریم که تمامی توان خود را برای نشان دادن چهره واقعی ایران اسلامی و فرهنگ غنی آن به کار گیریم.

وی با اشاره به اینکه وظیفه امروز ما ایجاد رفتار مطالعاتی صحیح، عادت دادن جوامع هدف کتابخانه‌ها به مطالعه، استمرار و تثبیت این رفتارها است افزود: در وجود همه کتابداران استان همدان این دغدغه وجود دارد که باید با تمام توان در راستای درخشش کشورمان، استانمان، شهر و روستایمان تلاش کنیم.


          Image result for ‫ادامه مطلب متحرک‬‎


ادامه مطلب
تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398 | 10:16 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
  نخستین رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین در انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان به ریاست فرماندار معارفه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان برگزار شد. در این نشست محمد بیات به عنوان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین پس از تأسیس این شهرستان منصوب و از زحمات علی‌اصغر توکلی‌تبار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن که سرپرست  اداره درگزین را نیز بر عهده داشت، تقدیر به عمل آمد.

عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه با تأسیس شهرستان تازه درگزین، بنا بر دستورالعمل استاندار، سرپرست اداره شهرستان در کمترین زمان ممکن منصوب شد اظهار کرد:  با تأسیس شهرستان درگزین، علی‌اصغر توکلی‌تبار، رئیس اداره کتابخانه‌‎های عمومی شهرستان رزن به عنوان سرپرست قبول مسؤولیت کرد و پس از آن محمد بیات از نیروهای با تجربه و خبره کتابخانه‌های عمومی به عنوان رئیس شهرستان منصوب شد.

وی افزود: امیدوارم  در دوره کاری جدید با بهره‌گیری از تجربیات گذشته همدلی و همیاری مجموعه اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان، شاهد توفیقات روز افزون کتابخانه‌های عمومی در این منطقه باشیم.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به این که شهرستان درگزین ازجمله شهرستان‌های موفق در حوزه کتاب و کتابخوانی بوده و باید این موفقیت‌ها ادامه داشته باشد تصریح کرد: یکی از عوامل مهم در کسب موفقیت، بهره‌گیری از دانش و تجربه است به همین دلیل باید به طور مستمر در به روز رسانی آموخته‌های خود به منظور دستیابی به موفقیت‌ها تلاش کنیم.

 علی‌اصغر ناظری پور، فرماندار شهرستان درگزین نیز با تقدیر از اقدامات و خدمات علی‌اصغر توکلی‌تبار برای محمد بیات رئیس جدید کتابخانه‌های عمومی شهرستان آروزی موفقیت کرد.

در ادامه علی اصغر توکلی تبار، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین به ارائه گزارشی از عملکرد دوره کاری خود پرداخت و گفت: کسب چندین رتبه برتر کتابخوانی در سطح استان و کشور و افزایش سه باب کتابخانه در شهرستان درگزین از جمله توفیقات اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان است که با مشارکت و تلاش کتابداران دلسوز و توانمند و حمایت‌های بی شائبه مدیر کل اداره کتابخانه‌های عمومی استان حاصل شده است.

در پایان محمد بیات، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین عنوان کرد: امیدوارم با حمایت اداره کل و همیاری کتابداران شهرستان بتوانم خدمت شایسته در راستای تعالی فرهنگ کتاب و کتابخوانی ارائه نمایم.              
برچسب ها: درگزین،

تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398 | 10:03 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
                       Image result for ‫تبریک ماه ربیع‬‎

تاریخ : پنجشنبه 9 آبان 1398 | 01:06 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

  • قالب بلاگ اسکای | اس ام اس دون | ریه
  • كد ماوس

    
  • پی دی سی
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic