کتاب دایره المعارف پیامبران اثر افسانه موسوی گرمارودی - محراب قلم ...کتاب دایره المعارف پیامبران اثر افسانه موسوی گرمارودی - محراب قلم ...کتاب دایره‌المعارف پیامبران» کتابی است درباره پیامبرانی که نامشان در قرآن آمده و به قلم افسانه موسوی گرمارودی و تصویرگری عاطفه ملکی‌جو از سوی بخش کودک و نوجوان انتشارات محراب قلم منتشر شده است.

 
آن طور که می‌دانیم، در برهه‌های مختلف، پیامبرانی برای هدایت انسان‌ها فرستاده شده‌اند؛ پیامبرانی برای آموختن و نشان دادن راه درست زندگی کردن. گویی در گوشه‌ای به تماشای تاریخ نشسته‌ایم؛ شاید بتوان با مطالعه آن راه درست را از بیراهه باز شناخت. تاریخ پر است از نوشته‌هایی درباره پیامبران، در ستایش‌شان یا گاه به‌گونه‌ای دیگر، اما در نگارش کتاب دایرةالمعارف «پیامبران» سعی شده به تاثیرگزارترین و مهم‌ترین بخش‌های زندگی پیامبران پرداخته شود و به پیامبرانی اشاره شود که به طور صریح در قرآن، آیاتی در تایید آنها آمده است. هرچند درباره زندگی پیامبران احادیث زیادی وجود دارد؛ اما به گفته نویسنده این کتاب، در وهله اول به قرآن استناد شده است.

کودکان و نوجوانان در نخستین فصل «دایره‌المعارف پیامبران» با پیامبران قبل از ظهور اسلام مانند آدم توبه‌کننده، ادریس راستگو، نوح شکرگزار، هود هدایت‌شده، صالح باایمان، ابراهیم بت‌شکن، اسماعیل تسلیم، اسحاق شایسته، لوط درستکار، یعقوب چشم‌به‌راه، یوسف پاک‌دامن، ایوب صبور، شعیب خوش‌سخن و در فصل دوم با پیامبر اسلام حضرت محمد(صلوات الله علیه و آله) آشنا ‌می‌شوند.
 
در بخشی از پشت جلد این کتاب می‌خوانیم: «آدم و همسرش، حوا، خود را بر روی زمین در بیابانی خشک و بی‌آب و علف دیدند. آنها زندگی روی زمین را بلد نبودند. زندگی روی زمین مشکلاتی داشت. خیلی پشیمان بودند. آدم چهل شب گریه کرد و مشغول راز و نیاز با خدا شد. بالاخره جبرئیل نازل شد و گفت: «مگر خدا تو را نیافریده و از روح خود در تو ندمید؟ و به فرشتگانش نگفت به تو سجده کنند؟ چرا آن طور که خدا دستور داده بود، عمل نکردی و به آن درخت نزدیک شدی؟
آدم پاسخ داد: «ما گول شیطان را خوردیم. او قسم خورد خیر ما را می‌خواهد. او ما را فریب داد. ما از کار خود پشیمانیم و توبه می‌کنیم.» جبرئیل گفت: «خداوند توبه شما را قبول کرده است. تو برگزیده خدا و خلیفه او بر روی زمین هستی.»
 
انتشارات محراب قلم «دایرةالمعارف پیامبران» را در 136 صفحه مصور رنگی با شمارگان سه هزار و 300 نسخه و قیمت 220 هزار ریال منتشر کرده است.


برچسب ها: دایره المعارف" کودکان،

تاریخ : شنبه 24 خرداد 1399 | 09:07 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
                


«مأموریت در قصر» نوشته سعید محمدی روایت دوره پایانی زندگی علی بن یقطین است، زمانه‌ای که او در دستگاه حکومتیِ بنی عباس نفوذ دارد و سعی می‌کند در عین پرده‌پوشی و تقیه، ارتباط بین خودش و امام و شیعیان را حفظ کند و بتواند نسبت به انجام وظایف خود در راستای حمایت از شیعیان و شبکه وکالت اقدام کند.

داستانی درباره عشق و اعتماد به امام کاظم (علیه السلام) و عنایت امام به دوستانش و دستگیری در سختی‌ها.

رمان در سه فصل روایت می‌شود که هر فصل بخش‌های مختلفی دارد. ساختار یکپارچه و پرتعلیق اثر، مخاطب را تا انتهای رمان با خود همراه می‌کند.

تصویرسازی‌های محمد صادق، از صحنه‌های مختلف رمان، بر جذابیت بصری رمان افزوده است و رغبت خواننده را به کتاب بیشتر می‌کند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«سرباز وارد خانه شده و مستانه به دختر جوان نزدیک می‌شود. از سمت دیگر، زن میان سالی که مادر دختر است، با چوبی در دست به سرباز حمله می‌کند، اما قبل از رسیدن زن به او، سرباز، شمشیرش را در شکم او فرو می‌برد، زن در حالی که دستانش را روی شانه سرباز گذاشته، آرام زانوهایش بی‌رمق شده و می‌نشیند. سرباز شمشیر را از شکم او بیرون می‌کشد و زن با چشمانی باز از پشت به زمین می‌خورد و سرش به سمت راستش می‌چرخد. دختر جوان که انگار سحر شده، توان گریختن را در خود نمی‌بیند، قدرت فریاد زدن هم ندارد. سرباز با ولع به سمت او می‌رود…»

و یا در بخش دیگری می‌خوانیم: «هارون که با این اوضاع پیش آمده، مستی از سرش پریده است، با سرعت به سمت صندوقچه رفته و سراسیمه آن را باز می‌کند. لباس زربافت خز را از داخل آن بیرون می‌کشد. نه تنها حارث، یحیی و عبدالله، بلکه خود علی نیز از دیدن لباس متعجب و متحیّر است. تمام وجود علی را آرامش عجیبی فرا می‌گیرد…»
برچسب ها: کتاب" ماموریت در قصر،

تاریخ : شنبه 24 خرداد 1399 | 09:05 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
مسلمانان، شبه جزیره ایبریا در جنوب غربی اروپا را اندلس یا اندلس اسلامی می‌نامیدند. مسلمانان پس از فتح مراکش در اندیشه تصرف اندلس بر‌آمدند."اندلس " یا شبه‏ جزیره ‏ى ایبرى شامل سرزمین اسپانیا و پرتغال فعلى است. بسیاری فتح این منطقه توسط مسلمانان را یک واقعه‌ی بزرگ می دانستند که هم موجب پیشرفت اروپا شد و هم می توانست راه ورود اسلام به این قاره را هموار کند.
 

ماجرای فتح اندلس به دست مسلمانان

در سال 92 هجرى قمرى، موسى بن نصیر (حاكم شمال آفریقا) با تهیه مقدمات لازم، لشكرى هفت هزار نفرى را به فرماندهى طارق بن زیاد مهیاى فتح شبه جزیره ایبرى (Iberia) كرد. (1) پس از به دست آوردن پیروزی هایى چند، موسى بن نصیر نیز با نیروى كمكى وارد شبه جزیره شد(2) و طى مدت كوتاهى، تمام شبه جزیره ایبرى (اسپانیا و پرتقال) به دست مسلمانان فتح گردید.(3)

در طول تاریخ، مردمى بر مشكلات و گرفتاریها فایق آمدند كه بر محور اتحاد گرد آمدند . اگر مسلمانان مؤفق شدند برق آسا شبه جزیره ایبرى را فتح كنند، در سایه وحدت بود .

صفحه‌ای دیگر از سرگذشت اسلام

هنگامی که لشکر اسلام بر «جبل الطارق» پرچم اسلام را به اهتزاز درآورد تا سال 798 هجری، مسلمانان چهره دلربای تمدن اسلامی را بر رخ زیبای طبیعت آندلس کشیدند و صفحه ای دیگر از سرگذشت اسلام را به نقش عمران و آبادانی مزین کردند، در جریان فتح آندلس، قبایل «ویزیگوت» ساکن اسپانیا که از حکومت خود ناراضی بودند، با مسلمانان همکاری کردند، لذا اختلافات سیاسی در منطقه در میان قبایل گوناگون آندلس و فتح شمال آفریقا توسط مسلمین راه سلطه فرهنگی و سپس سیاسی مسلمانان را فراهم کرد.

از آنجا كه اسلام، دین دانش، تفكر و تعقل است، هر كجا كه قدم گذاشت، نور دانش در آنجا درخشید. اندلس نیز یكى از كشورهایى بود كه با تابیدن نور اسلام بر دل‌هاى مردمش، از میان آنها اندیشمندان بزرگى برخاستند كه سهمى به سزا در تمدن اسلامى بلكه بشرى ایفا كردند و دستاوردهاى شگرفى را به جهان علم عرضه نمودند.
                                                                             سرزمین خوبی ها - مطالب مهارت صنعتی

ادامه مطلب
تاریخ : شنبه 24 خرداد 1399 | 08:38 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، نشست مجازی کتابخوان با موضوع اخلاق در سیره امام خمینی(ره) به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین در صفحه کتابخوان همدان (ketabkhan_hamedan) در شبکه اجتماعی اینستاگرام برگزار شد.

در این نشست سارا زمانی‌مقدم، مسئول کتابخانه آیت‌الله ربانی شاهنجرانی کتاب «سیره اخلاقی تربیتی امام خمینی(ره)»؛ فرشته، قربانی استاد حوزه علمیه شهرستان درگزین کتاب «درس هایی از امام (ره) (مهر امام(ره))»؛ حسین صالحی، استاد حوزه علمیه شهرستان درگزین کتاب «پابه‌پای آفتاب» و محمدتقی جعفری تفضل، شاعر و نویسنده کتاب «درس‌هایی از امام(ره) (نامه‌های عرفانی عاطفی)» را معرفی کردند.برچسب ها: کتابخوان" مجازی،

تاریخ : شنبه 24 خرداد 1399 | 08:36 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
 اداره دامپزشکی فیروزکوه

تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1399 | 11:02 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
و تازه دانسته فکر این باشیم که خودمان شخصیت پیدا بکنیم . مقاصد ...

تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1399 | 11:01 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
                             رحلت :: محتوای فرهنگی

تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1399 | 11:00 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
قیام پانزده خرداد سال ۱۳۴۲ در تهران و قم، یکی از مهمترین رویدادها در جریان مبارزات مردمی علیه رژیم پهلوی بود؛ رویدادی که بسیاری؛ از جمله امام راحل آن را گامی بلند در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی دانسته‌اند. در این روز مردم در تهران و قم، در واکنش به دستگیری امام خمینی (ره) که به دلیل انتقاد از انقلاب سفید بازداشت شده بود، به خیابان‌ها ریختند و با خون خود، قیامی تاریخی آفریدند.اقشار مختلف جامعه بعد از پیروزی انقلاب، همه ساله با پاس‌داشت این روز، بر اهمیت آن در جریان پیروزی انقلاب اسلامی تاکید داشته‌اند. از جمله، اهالی قلم و نشر نیز با انتشار کتاب‌های متعدد،‌ سعی در ترسیم ابعاد مختلف این رویداد پرداخته‌اند که در ادامه به چند مورد از آن‌ها که در سال‌های اخیر چاپ شده‌اند، می‌پردازیم:

بهار بیداری: خاطرات بازماندگان حماسه ۱۵ خرداد دشت ورامین

این کتاب را نشر رسول آفتاب، وابسته به موسسه فرهنگی هنری رسول آفتاب به انتشار رسانده است و موضوع آن، قیام پانزده خرداد، ۱۳۴۲ به همراه بخش‌هایی از تاریخ پهلوی و جنبش‌های و قیام‌هاست.

این کتاب ۲۲۸ صفحه‌ای که اولین بار در سال گذشته به چاپ رسیده، تنها بخشی از خاطرات شاهدان خیزش انقلابی مردم دشت ورامین در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ است. دشت بزرگ ورامین، شامل شهرستان‌های ورامین، پیشوا، پاکدشت و قرچک است، مهد شیرمردان ولایتمداری بوده که غیرت دینی و شجاعت انقلابی خود را صرف حمایت از حریم مرجعیت و ولایت کردند. حرکت کفن‌پوشان پیشوا و ورامین به سمت تهران در ۱۵ خرداد ۴۲ در باقرآباد قرچک منجر به شهادت، جراحت و اسارت عده‌ای از مردم انقلابی شد که در این کتاب روایت آن روزها آمده است.

۱۵ خرداد ۴۲ چرا و چگونه؟

همانطور که از نام این کتاب برمی‌آید، مولفان علیرضا مهدی زاده و فاطمه قره‌چایی سعی کرده‌اند در آن، به ریشه‌یابی و انعکاس واقعه ۱۴ خرداد سال ۴۲ دست‌یابند.

این کتاب که از سوی نشر امروز و فردا و در ۲۵۶ صفحه تدارک دیده شده، در سال ۹۲ به چاپ رسیده است، در هفت فصل تدوین‌شده که سه فصل نخست به شرح وقایع پیش از قیام، از سال ۱۳۴۰ تا سال ۱۳۴۲ شمسی اختصاص دارد. در فصل چهارم، به طور ویژه به مقطع قیام پانزدهم خرداد و جریانات مربوط به آن پرداخته‌شده و فصل پنجم، دربردارنده بیانات امام خمینی (ره)، در مورد قیام تاریخی پانزده خرداد است. در فصل ششم، بیانات مقام معظم رهبری در مورد این قیام درج‌شده و فصل پایانی، مربوط به مسابقه کتاب‌خوانی است.

نگاهی به قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲

دیگر کتاب منتشر شده حول محور قیام پانزده خرداد، کتاب «نگاهی به قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲» است. این کتاب را انتشارات کتاب سبز به انتشار رسانده که از سری کتابچه‌های «کتاب سبز» است و در آن با رویکردی تاریخی، به بررسی نحوه شکل‌گیری قیام پانزده خرداد ۱۳۴۲ پرداخته می‌شود.

در این بررسی، نحوه تشکیل نهضت آزادی علیه اصلاحات انقلاب شاه و نحوه شکل‌گیری انقلاب سفید، طرحی آمریکایی که درصدد آن بود تا زنان مسلمان را به بی‌بندوباری سوق دهد، در راستای قیام پانزده خرداد مورد توجه قرار گرفته است.

روزشمار ۱۵ خرداد

نشر سوره مهر اما به شکل گسترده‌تری به رویداد پانزده خرداد ۱۳۴۲ پرداخته است. این نشر یک مجموعه سه جلدی با عنوان «روزشمار ۱۵ خرداد» را به انتشار رسانده که در ادامه به هر مجلد اشاره‌ای خواهد شد:

جلد اول:

احد گودرزیانی در این مجلد به مرور وقایع اساسی در بهار سال ۱۳۴۰ (به عنوان نقطه آغاز شکل‌گیری قیام ۱۵ خرداد) می‌پردازد که با توجه به رویدادهای برجسته این برهه حساس تاریخی همچون رحلت آیت‌الله العظمی بروجردی و تعیین مرجعیتی برای جانشینی ایشان و انتقال سمت نخست‌وزیری از جعفر شریف امامی به علی امینی مطالعه آن می‌تواند برای طیف‌های متنوع جامعه سودمند باشد.

بخش‌هایی نظیر رحلت آیت‌الله بروجردی و توجه به شناسایی مرجع تقلید جانشین ایشان، اعتراض و تظاهرات و اعتصاب دانشجویان، معلمان، کارمندان و کارگران، انتقال سمت نخست‌وزیری از جعفر شریف امامی به علی امینی، انحلال دو مجلس وقت، سنا و شورای ملی، تأسیس نهضت آزادی ایران و جلسات جبهه ملی، بازداشت چهره‌های نظامی به اتهام فساد مالی، فعالیت جمعیت‌های زنان به ریاست یک زن وابسته به حکومت و اعلام موجودیت اتحادیه زنان حقوق‌دان ایران و آغاز اجرای قانون اصلاحات ارضی به این ترتیب جلد اول روزشمار را تشکیل داده است.

این جلد، آذر ۱۳۹۰ در۵۵۳ صفحه و با شمارگان: ۲۵۰۰ به چاپ رسیده است.

جلد دوم:

این جلد از مجموعه روزشمار نیز تلاشی است در جهت طی‌ کردن فاصله میان این دو حافظه عمومی و خاص که کار گردآوری و تدوین آن از نخستین روزهای سال ۱۳۷۶ آغاز شده است. منابع مورد استفاده در این جلد، به همت اعضای واحد تدوین تاریخ دفتر ادبیات انقلاب اسلامی حوزه‏هنری در قالب «طرح تحقیقاتی ۱۵ خرداد ۱۳۴۲» یادداشت‌برداری شده و در اختیار احد گودرزیانی قرار گرفته است.

مؤلف در این مجلد به بازخوانی وقایع تاریخی تابستان سال ۱۳۴۰ می‌پردازد و در روزشمار هر روز که با عنوان‌های خبرهای همان روز آغاز می‌شود، متن خبرها و شرح وقایع آن روز را نیز درج کرده و در پی‌نوشت هر متن نشانی منابع خبری را به صورت کامل می‌آورد. از این جهت جلد حاضر در امتداد مسیر مجلد پیشین مجموعه، در مسیری از روزهای تاریخ ایران قدم بر می‌دارد که در نهایت به ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ خواهد رسید.

جلد سوم:

جلد سوم مجموعه «روزشمار ۱۵ خرداد» نیز به کوشش احمد گودرزیانی در واحد تدوین تاریخ دفتر ادبیات انقلاب اسلامی حوزه هنری در نشر سوره مهر به چاپ رسید. این مجلد وقایع پائیز ۱۳۴۰ را به صورت روزشمار بازگو می‌کنددر این مجموعه وقایع فاصله زمانی آغاز سال ۱۳۴۰ تا پایان سال ۱۳۴۳ به صورت روزشمار بررسی می‌شود تا مقدمات و بازتاب حوادث خرداد ۱۳۴۲نیز به صورت کامل بررسی شود.
ادامه مطلب
تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1399 | 10:46 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

رفــــتــــی و عــــطـــر یــــاد تــــو در روزگــار ماند

                     یــعـــنـــی کـــه از تــو خـــاطــره بــی شمار ماند

رفـــتــی و در فـــــراق تــو ایــــن مـــلّـــــت بزرگ

                     خـــــــــون گـــریـــه کـــرد و تـا به ابد اشکبار ماند

رفـــــتــــــــی و با غــــروب تــو، قــرآن غریب شد

                     اســـلام نــاب، در غــــم تـــــو، ســــوگــــوار ماند

رفـــتـــی تــــو و حـــمـاسه ی سرخ حسینی ات

                    تـــا نــهـــضــــت امــــــــام زمــــــان برقــــرار ماند

رفــــتــــی تــــــو و بـــنــــــای بــرومـــنــد انقلاب

                   بـــــا ایـــــن شــکــوه و جــذبــه ی پــر اقتدار ماند

رفـــــتــــی تــــو و نـــرفــــت ز دل شــوق زندگی

                   در حــــیــــــرتم از او، که بـــرای چـــه کـــــار ماند

مُـــــردی و زنــــــده گـــشـــت ز تـو، دین احمدی

                   تـــــــاریــخ را، به نـــــام تــــو ایــــن افـــتخار ماند

دســـت امــــام عــصــــر نــهـــد مرهـــمـــی مگر

                   ایــــن ســـیـــنـــه را، کـــه در غم تو سوگوار ماند

" آتـــش" گـــرفت جـــانم و تن شعله وار سوخت

                     از مـــــاجـــرای کـــرب و بـــــلا بـــیــــقـــــرار ماند

کــــشـــتــی شـکست خورده ی طوفان غصه ها

                     داغـــــــت بــــه ســـیــنـــه ی مــــا آشـــکار ماند

تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1399 | 10:09 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
1-امام خمینی برای نسل سوم/ سیدعلی قادری/ پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی

 محبوبیت و عظمت شخصیت تاریخی امام خمینی، رضوان الله علیه، در عصر حاضر از ایشان چهره‌ای محبوب در سراسر عالم ساخته است. فاصلة نسل جوان از درک معرفتی این شخصیت بزرگ نویسنده را بر آن داشته است تا به پژوهش دربارة ایشان بپردازد و پس از سال‌ها تلاش در این زمینه بتواند اثری جاودانه در این موضوع ارائه کند.

 نویسنده به خوبی توانسته است با بیان گوشه‌های از افکار و فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی امام خمینی(س)، از زمان استبداد رضاخان تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پس از آن، و حوادث مهم حیات مبارکشان شناختی مطلوب از ابعاد سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و فکری به‌جا‌مانده از ایشان برای نسل سوم ارائه دهد تا این نسل بتواند به مثابة یک الگو پیرامون شخصیت آن حضرت معرفت پیدا کنند. بیان و توصیف آثار علمی ایشان از دیگر ویژگی‌های این کتاب است.

  2-امام خمینی وخودآگاهی تاریخی/ اصغر طاهرزاده / نشر لب المیزان

 «خودآگاهی آن نوع از آگاهی است که به عمق جان انسان سرایت کرده و سراسر وجودش را فرامی‌گیرد.»

 رویکرد متعالی به انقلاب اسلامی ایران که مبتنی بر دیدگاه‌های رهبر کبیر انقلاب، رضوان الله علیه، است خصوصیت متمایز این اثر می‌باشد. نویسنده معتقد است که ذات انقلاب اسلامی با تمام تحولات تاریخی غربی تفاوت ماهوی دارد و لذا نمی‌توان با همان الگوی معرفتی به تحلیل این جریان تاریخ‌ساز نشست. بنابراین بررسی جایگاه تاریخی انقلاب اسلامی و نقش آن در حال و آیندة جهان با عینک غربی، جز دوری از حقیقت آن، ثمری در پی نخواهد داشت. بنابراین بهترین نوع نگاه مبتنی بر هندسة معرفتی امام خمینی، رحمت الله، است که نویسنده در این کتاب سعی در تببین آن دارد.

 3- پابه پای آفتاب/ امیررضا ستوده/ نشر پنجره

 زندگی شخصی امام خمینی‌، قدس سرّه الشریف، به‌ عنوان‌ بزرگ‌ترین‌ شخصیت معاصر، می‌بایست در تمام ابعادش مورد پژوهش قرار گیرد تا بتوان آن گونه که باید از سیرة عملی ایشان الگو گرفت.

 مجموعه 6 جلدی پابه‌پای آفتاب توانسته است با جمع‌آوری خاطراتی ناب از نزدیکان امام(س) اثری بسیار مفید در این عرصه بر جای گذارد. اهل بیت و بستگان، اعضای دفتر ایشان در قم، نجف، پاریس و تهران، گروه پزشکی و معالج، و همچنین یاران، شاگردان و دوستان ایشان از جمله افرادی‌اند که با ایشان ارتباط نزدیک داشته‌اند و توانسته‌اند لحظات زیبا و شنیده‌نشده‌ای را دربارة ایشان بیان کنند که از تنوع و تازگی بسیار جذابی برخوردار هستند. تنوع افرادی که خاطرات خویش را بیان می‌کنند یکی دیگر از خصوصیات این کتاب است.


             Shabahang's Pics ミ تصاویر متحرک شباهنگ - مطالب عکس متحرک ...ادامه مطلب برچسب ها: معرفی" کتاب،

تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1399 | 09:59 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
بانک تصاویر ایمان و توکل به خدا | موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل ...

تاریخ : یکشنبه 11 خرداد 1399 | 10:02 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
کتابخانه عمومی سید الشهدا کردیجان - حکایتی از حاج محمد اسماعیل دولابی
قایقی ساخته ام..
جنسش از راز و نیاز
بادبانش از صبر، دکلش از ایمان
در شبی مهتابی ...
سفری دور و دراز، می کنم از لب دریا آغاز
دل به امواج بلا خواهم داد...
اگرم ساز مخالف زند و باد به همراهی طوفان خواهد
که مرا منصرف از راه کند راه بیراهه کند، مضطر و درمانده کند... باکی نیست،
من به همراه دعایی دارم
و به دل قطب نمایی دارم
و اگر در طی راه،
به عنادی شکند زورق امید مرا گردابی...
باز اندوهی نیست
بازوانی دارم،
میزنم آب و شنا می کنم و میدانم
که «« خدایی »» دارم.

منبع skylove.ir

قایقی ساخته ام..
جنسش از راز و نیاز
بادبانش از صبر، دکلش از ایمان
در شبی مهتابی ...
سفری دور و دراز، می کنم از لب دریا آغاز
دل به امواج بلا خواهم داد...
اگرم ساز مخالف زند و باد به همراهی طوفان خواهد
که مرا منصرف از راه کند راه بیراهه کند، مضطر و درمانده کند... باکی نیست،
من به همراه دعایی دارم
و به دل قطب نمایی دارم
و اگر در طی راه،
به عنادی شکند زورق امید مرا گردابی...
باز اندوهی نیست
بازوانی دارم،
میزنم آب و شنا می کنم و میدانم
که «« خدایی »» دارم.

منبع skylove.ir

قایقی ساخته ام..
جنسش از راز و نیاز
بادبانش از صبر، دکلش از ایمان
در شبی مهتابی ...
سفری دور و دراز، می کنم از لب دریا آغاز
دل به امواج بلا خواهم داد...
اگرم ساز مخالف زند و باد به همراهی طوفان خواهد
که مرا منصرف از راه کند راه بیراهه کند، مضطر و درمانده کند... باکی نیست،
من به همراه دعایی دارم
و به دل قطب نمایی دارم
و اگر در طی راه،
به عنادی شکند زورق امید مرا گردابی...
باز اندوهی نیست
بازوانی دارم،
میزنم آب و شنا می کنم و میدانم
که «« خدایی »» دارم.

منبع skylove.irتاریخ : یکشنبه 11 خرداد 1399 | 09:47 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
            نقاشی‌های کرونا؛ با این پوسترها به کودکان محافظت از خود را یاد ...

تاریخ : یکشنبه 11 خرداد 1399 | 09:47 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
کتابچه پیشگیری از کرونا منتشر شد

تاریخ : یکشنبه 11 خرداد 1399 | 09:46 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
                    IUVM Archive - اینفوگرافی/ راهکار‌های مقابله با کرونا از دیدگاه ...
برچسب ها: مقابله"کرونا،

تاریخ : یکشنبه 11 خرداد 1399 | 09:43 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

  • قالب بلاگ اسکای | اس ام اس دون | ریه
  • كد ماوس

    
  • پی دی سی
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic