عکس نوشته امام زمان

تاریخ : پنجشنبه 26 تیر 1399 | 12:31 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
وصیتنامه شهید حججی خطاب به فرزندش در مورد ظهور امام زمان عج :: دست ...

تاریخ : پنجشنبه 26 تیر 1399 | 12:29 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
روایتی متفاوت از خانم‌های خانه‌دار - مشرق نیوز

تاریخ : پنجشنبه 26 تیر 1399 | 12:29 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

زنی با لباس های كهنه و نگاهی مغموم وارد خواربار فروشی شد و با فروتنی از صاحب مغازه خواست كمی مواد خوراکی به او بدهد. آهسته و با خجالت گفت: شوهرش بیمار است و نمی تواند كار كند و بچه هایشان بی غذا مانده اند. مغازه دار با بی اعتنایی، محلش نگذاشت و با حالت بدی خواست كه زن از مغازه اش بیرون برود!

زن نیازمند، درحالی كه اصرار می كرد، گفت:«آقا شما را به خدا،به محض این كه بتوانم، پولتان را می آورم.» فروشنده گفت نسیه نمی دهد. مشتری دیگری كه كنار پیشخوان ایستاده بود و گفت وگوی  آنها را می شنید به مغازه دار گفت: «ببین خانم چه می خواهد،خرید این خانم بامن!» خواربار فروش با تمسخر گفت: «لازم نکرده ادای انسانیت در بیآوری برای دو قلم جنس. می تواند رایگان ببرد »  بعد رو به زن کرد و با صدایی كنایه آمیز گفت: « لیست خریدت كو؟ لیست را بگذار روی ترازو، به اندازه ی وزنش، هرچه خواستی ببر!»

زن که صورتش از خجالت سرخ شد لحظه ای مكث كرد،بعد از كیفش تكه كاغذی درآورد، پشتش چیزی نوشت و روی كفه ی ترازو گذاشت. همه با تعجب دیدند كفه ی ترازو پایین رفت!

خواروبار فروش باورش نشد. مشتری از سر رضایت خندید. مغازه دار با ناباوری شروع به گذاشتن جنس درترازو كرد.كفه ی ترازو برابر نشد. مجبور شد آن قدر جنس بگذارد تا كفه ها برابر شدند! خواروبار فروش با تعجب و دل خوری تكه كاغذ را برگرداند تاببیند وافعیت ماجرا چیست! پشت لیست خرید نوشته شده بود :

«خدای کریم ، تو از نیاز من با خبری،خودت آن را برآورده ساز !»تاریخ : پنجشنبه 26 تیر 1399 | 12:09 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

دزد باورها

گویند روزی دزدی در راهی بسته ای یافت که در آن چیز گرانبهایی بود و دعایی نیز پیوست آن بود. آن شخص بسته را به صاحبش بازگرداند.او را گفتند : چرا این همه مال را از دست دادی؟گفت: صاحب مال عقیده داشت که این دعا، مال او را حفظ می کند و من دزد مال او هستم، نه دزد دین! اگر آن را پس نمی دادم و عقیده صاحب آن مال خللی می یافت، آن وقت من، دزد باورهای او نیز بودم و این کار دور از انصاف است.تاریخ : پنجشنبه 26 تیر 1399 | 12:01 ب.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

        واکنش رهبر انقلاب به کتابی که در باره قطعنامه منتشر شد:"این کتاب ...

نیمه پنهان 48: راز قطعنامه (چرایی و چگونگی پایان جنگ تحمیلی)

ناشر : کیهان

نویسنده : کامران غضنفری

تعداد صفحات : 320


کتاب «راز قطعنامه» جلد 48 از مجموعه نیمه پنهان یکی از چالش برانگیزترین کتاب هایی است که از سوی دفتر پژوهش های مؤسسه کیهان به تاریخ پژوهان و عموم علاقه مندان هدیه می شود. زیرا چاپ پاورقی آن در روزنامه کیهان از یک سو با اعتراض برخی از مدیران دخیل در پذیرش قطعنامه و از سویی دیگر با استقبال و حمایت گسترده مردم همراه بود. بدین سبب مؤلف کتاب پس از جمع بندی بازتاب افکار عمومی اقدام به جمع آوری اسناد متقن تاریخی بیشتری کرد تا کتاب حاضر علاوه بر مطالب چاپ شده در روزنامه، حاوی پاسخ هایی به برخی شبهات باشد.اگر بپذیریم که هر جنگی آغاز و فرجامی دارد تنها پرسشی که باقی می ماند این است که در فاصله تصویب قعطنامه 598 در تیرماه 1366 در «سازمان ملل متحد» تا پذیرش آن توسط حضرت امام(ره)، که از آن به »جام زهر» یاد کردند چه کسانی نوشیدند تا برتری نظامی بر عراق در سال 1366 را وارونه و ضعیف جلوه دهند؟! در پشت پرده چه اقداماتی رقم خورد که حضرت امام (ره) که با خطابه های عاشورایی خود مردم و رزمندگان را به دفاع و جهاد تا رفع فتنه دعوت می نمود، به ناگهان «جام زهر» می نوشد؟!آیا به واقع آن همه عزم و توانی که رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس، با وجود تحریم ها و با کمترین امکانات از خود نشان داده بودند، به یکباره فروکش کرد و مدیران و کارگزاران سیاسی- اقتصادی و نظامی کشور را به این نتیجه رسانده بود که همانند جنگ تحمیلی، صلح تحمیلی را باید پذیرفت؟! یا اینکه دست هایی در کار بود تا...نویسنده کتاب حاضر تلاش دارد تا پاسخ این سؤالات را از رهگذر رجوع به مستندات و واقعیت های آشکار و پنهان به دست آورده و با گردآوری اظهارنظرها و عملکرد افرادی که در آن دوران از حیات سیاسی- اجتماعی برخوردار بودند، خواننده را به کشف حقایق تاریخی رهنمون سازد


تاریخ : پنجشنبه 26 تیر 1399 | 11:55 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات


            برنامه عکس با حجاب و پرسنلی (بانوان) - دانلود | کافه بازار


ای ساکن دیار حجب و حیا! چه عارفانه به میدان آمده ای! پوشش دینی تو دل پاکان روزگار را به شوق آورده است. چرا که این پوشش از زره جنگاوران میدان رزم بسی والاتر است که آن زره میدان جهاد اصغر است و حجاب تو زره میدان جهاد اکبر.وقتی شما در خانه‌ی خود را می‌بندید یا پشت پنجره‌ی اتاقتان پرده می‌زنید، خانه‌ی خود را از گزند بیگانه ونگاه‌های مزاحم و حشرات موذی ایمن ساخته‌اید.

چه زیبا گفته‌اند که:

«حجاب، مصونیت است نه محدودیت»!

با حجاب خویش، نگاه‌های مزاحم را ناکام بگذارید

21 تیر ماه روز عفاف و حجاب گرامی باد
تاریخ : شنبه 21 تیر 1399 | 09:15 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

              ڪتاب زیبای چرا باحجاب شدم با نگاهی به فلسفه استاد شهید مطهریکتاب چرا با حجاب شدم صدو ده دلیل برای انتخاب حجاب اسلامی به قلم محمد رحمتی شهرضا

کتاب چرا با حجاب شدم نوشته های مژده بهروزی است که با نگاهی به فلسفه حجاب شهید مطهری نگاشته شده است وانگیزه و دلایل انتخاب پوشش اسلامی را از زبان دختری که زمانی بی حجاب بود بیان می کند. انتخاب حجاب برای این دختر انتخابی آگاهانه بوده است که اکنون به دفاعی عاقلانه از محجبه شدن انجامیده است .در این کتاب   برای پذیرش حجاب استدلال آورده شده است و به برخی پرسش ها و شبهات پیرامون آن پاسخ داده شده است .

این کتاب در چهار فصل تنظیم شده است

فصل اول برهان گویا به دلایل عقلی و منطقی برای انتخاب پوشش اسلامی می پردازد

فصل دوم بر ساحل وحی به مسئله حجاب در قرآن می پردازد

فصل سوم در محضر نور حجاب را از منظر روایات بررسی می کند

فصل چهارم چراغ راه به داستان ها و مطالب عبرت آموز پیرامون حجاب می پردازد

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

حجاب و پوشیدگی سبب زیاد شدن ازدواج می شود به این نحو که وقتی چشم جستجوگر و حریص مرد به هر جا افتاد می بیند پوشیده است ; بنابراین تیر نگاهی که به سنگ خورد , قهرا به سمت همسری شرعی قانونی برخواهد گشت و مرد برای ارضا میل خود به ازدواج هدایت می شود .حجاب مرد را مهیای تهیه منزل و زندگی و جلوگیری از هرزه گری می نماید. شهید مطهری رحمة الله علیه می گوید: « حجاب در اسلام از یک مسئله کلی تر و اساسی تر ریشه می گیرد و آن این است که اسلام می خواهد انواع التذاذهای جنسی , چه بصری و لمسی و چه نوع دیگر به محیط خانوادگی و در کادر ازدواج قانونی اختصاص یابد , اجتماع منحصرا برای کار و فعالیت باشد. برخلاف سیستم غربی عصر حاضر که کار و فعالیت را با لذت جویی های جنسی به هم می آمیزد . اسلام می خواهد این دو محیط را کاملا از یکدیگر تفکیک کند.»

خواهر ها یکی از شهر اولدنبرگ آلمان فارغ التحصیل رشته اقتصاد و علوم اجتماعی که مسلمان شده است در پاسخ به چگونگی انتخاب حجاب چنین می گوید: « مطالعات زیادی داشتم. در این خصوص با مطالعات دوره ای به این نتیجه رسیدم که سلامت خانواده و جامعه در گرو پیدا شدن قانون یا اصل حجاب است . ترویج مصرف گرایی و مسائل جنسی و سکسی و عرضه زیبایی ها ی زن در این راستا منجر به انحراف انسان از مسیر اصلی زندگی اش می شود...

( کتاب چرا با حجاب شدم / صفحه 39 و 41 )


برچسب ها: حجاب،

تاریخ : شنبه 21 تیر 1399 | 09:08 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات


تاریخ : شنبه 21 تیر 1399 | 08:50 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
        اس ام اس روز ادبیات کودکان و نوجوانان


دنیای آزاد و زیبا حق طبیعی کودکان است ، این یک هدیه ی ایزدی است ، پس آنرا از کودکان نگیریم . . .

روز ادبیات کودک و نوجوان مبارک . . .


تاریخ : چهارشنبه 18 تیر 1399 | 11:24 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
                           21 تیر روز عفاف و حجاب گرامی باد

تاریخ : چهارشنبه 18 تیر 1399 | 11:21 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

دانلود pdf قصه های خوب برای بچه های خوب مجموعه 8 جلدی کامل

هرچند از مرحوم آذریزدی کتب فراوانی بجا مانده اما شاید بتوان گفت مهمترین و مشهور ترین کتاب ایشان دوره 8 جلدی "قصه های خوب برای بچه های خوب" است که بسیاری از کودکان و نوجوانان دیروز و امروز با آن آشنا و مانوس هستند. در ادامه معرفی اجمالی این هشت جلد کتاب می پردازیم:
قصه های کلیله و دمنه: این کتاب جلد اول از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب است که دارای 25 داستان از قصه های کلیله و دمنه می باشد. کلیله و دمنه کتاب بسیار معروفی است که اصل آن تقریبا در حدود دو هزار سال پیش به زبان هندی نگارش یافته است. این کتاب مربوط به گروه سنی پایان دبستان و دوره راهنمایی می باشد.
قصه های مرزبان نامه: بیست و یک قصه از قصه های خیلی خوب کتاب مرزبان نامه انتخاب و بازنویسی شده اند که از میان آن ها می توان به چند تا از بهترین های آن اشاره کرد: «آواز بزغاله»، «پیاده و سوار»، «شغال خرسوار»، «مرغ آتش خوار»، «روباه و خروس» و «الاغ سواددار».
قصه های سندبادنامه و قابوسنامه: جلد سوم از محموعه قصه های خوب برای بچه های خوب شامل 13 داستان از سند باد نامه و 2 داستان از قابوسنامه می باشد. قابوسنامه و سند باد نامه دارای انشا قدیمی و بسیار دشوار می باشند که نویسنده سعی کرده این داستان ها را در قالب ساده بیان کند.
قصه های مثنوی: این کتاب برای گروه سنی «ج» (چهارم و پنجم دبستان) و «د» (دوره ی راهنمایی) و شامل 24 داستان کامل و مجزا، برگرفته از حکایت های شیرین و آموزنده ی «مثنوی مولوی» است.داستان ها چنان ساده و شیرین نوشته شده اند، که هر چند بار هم که آن ها را خوانده و شنیده باشیم، باز هم از خواندن آن ها بسیار لذت می بریم و می آموزیم.
قصه های قرآن: این کتاب جلد پنجم از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب می باشد که دارای 18 قصه قرآنی است. این قصه ها بیشتر شامل قصه های پیامبران است.
صه های شیخ عطار: این کتاب از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب دارای 21 داستان برگزیده از آثار شیخ عطار است که به بیان ساده و قابل فهم برای کودکان نوشته شده است.
قصه های گلستان و ملستان: این کتاب که جلد هفتم از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب است، دارای داستان هایی از گلستان سعدی و مجموعه هایی که بعد از گلستان نوشته شده و بسیار شبیه گلستان سعدی می باشد، در بر می گیرد.
قصه های چهارده معصوم: جلد هشتم از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب شامل قصه هایی از زندگانی چهارده معصوم علیهم السلام می باشد که از کتب مختلفی جمع آوری شده است.


تاریخ : چهارشنبه 18 تیر 1399 | 11:05 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
تبریک میلاد امام رضا - خورشید مکه

تاریخ : پنجشنبه 12 تیر 1399 | 09:28 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات

   https://hawzah.net/Image/BookIntro/186795420926117552211210020269211965159.jpg

«پایگاه سری»، نوشته داوود امیریان در عهدمانا منتشر شد. این کتاب دربردارنده‌ دو داستان مختصر در حوزه دفاع مقدس است.

«پایگاه سری» داستان موشک‌باران شهرهای ایران است از پایگاهی که معلوم نیست کجاست. تیمی خبره از بچه‌های رزمنده، از تنها سرنخ گنگی که به دست آمده راهی کردستان می‌شوند تا شاید بتوانند ردپایی از این پایگاه پیدا کنند. آن‌ها در مسیر با سعید آشنا می‌شوند؛ جوانی که تمام خانواده‌اش را در همین موشک‌باران از دست داده است...
«دوستان خداحافظی نمی‌کنند» عنوان داستان دوم است. همان‌طور که از عنوان این داستان پیدا است، داستان حول‌وحوش رزمندگانی می‌چرخد که با هم رفاقتی شدید دارند. آرش، ناخواسته سوار قطاری می‌شود که رزمندگان را به دوکوهه می‌برد. در قطار هم دوستانی پیدا می‌کند که تا پایان، داستان را پیش می‌برند. پایانی غافل‌گیر کننده که اصلا انتظارش نمی‌رود...

این کتاب در ۲۴۰ صفحه ، در گروه نمک انتشارات عهدمانا و با قیمت ۲۱هزار تومان منتشر شده است.

تاریخ : پنجشنبه 12 تیر 1399 | 09:26 ق.ظ | نویسنده : سارا زمانی مقدم | نظرات
                  <br>
										<br>
</div></div>

<div class=LowPost><div class=Comment>تاریخ : پنجشنبه 12 تیر 1399  | 09:20 ق.ظ  | نویسنده : <a href=سارا زمانی مقدم | نظرات

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

  • قالب بلاگ اسکای | اس ام اس دون | ریه
  • كد ماوس

    
  • پی دی سی
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic